اپرا

اپرای ایروان

اپرا و باله ملی تئاتر دانشگاهی ارمنی  در ایروان در تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۳۳ به طور رسمی افتتاح شد. این ساختمان توسط معمار ارمنی الکساندر تامانیان طراحی شده بود. این ساختمان شامل دو سالن کنسرت : سالن کنسرت آرام خاچاطوریان و سالن اپرا و باله ملی تئاتر الکساندر Spendiarian است .
به زودی پس از بنیاد تئاتر ، یک گروه باله تاسیس شد.دریاچه سوان توسط پیوتر ایلیچ چایکوفسکی و اجرای باله برای اولین بار در سال ۱۹۳۵ رخ داد .
تئاتر در سال ۱۹۳۸ ، پس از به نام الکساندر Spendiaryan ، آهنگساز بزرگ ارمنی نویسنده Almast اپرا بود که در سال ۱۹۳۳ برای اولین بار در تئاتر انجام شد. فاز ۲ ساخت و ساز در سال ۱۹۴۰ با توجه به طراحی تامانیان و تحت نظارت پسر او به پایان رسید. کار ساخت و ساز در مقیاس بزرگ تا سال ۱۹۵۳ به کار گرفته شد ، هنگامی که ساختمان در نهایت با شکل کنونی خود کامل شد.

در محوطه اپرا حوضچه ای به شکل دریاچه سوان طراحی شده که در تابستان به همراه کافه ها و بارهای روباز و موزیک زنده حال و هوای خاصی را یجاد می کند. قسمتی از این دریاچه در زمستان تبدیل به پیست پاتیناژ و اسکیت روی یخ می شود، که محلی برای تفریح دخترها و پسرها می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WhatsApp chat