پارک ابی ایروان

این مجموعه تفریحی آبی از عمده ترین مراکز تفریحی ارمنستان است که تمامی امکانات تفریحی و ورزشی را به همراه رستوران های مختلف فراهم کرده است و همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می­کند.
دنیای آب ایروان، مهمترین مرکز تفریحی ورزشی ارمنستان است. این مجموعه عظیم در حومه شهر ایروان بنا شده و دارای دو بخش پارک آبی تابستانی و پارک آبی سرپوشیده، است.  دنیای آب ایروان در سال ۲۰۰۱ افتتاح شد. این مجموعه تفریحی برای همه سنین مناسب است.

موقعیت جغرافیایی دنیای آبی ایروان

دنیای آب ایروان در سال ۲۰۰۱ در یکی از زیباترین مناطق حومه شرقی شهر ایروان پایتخت ارمنستان افتتاح شد. این مجموعه   در خیابان میاسنیکان، در منطقه دوردورک ایروان واقع شده است و در نزدیکی باغ وحش ایروان، مجسمه مادرو باغ گیاه شناسی، قرار دارد.  مساحت آن سه هکتار است.پارک آبی دنیای آبی ایروان (Yerevean Water World) دارای دو دسته استخر باز و سرپوشیده می­باشد که می­توانید بستگی به سلیقه و روحیات خود و همچنین بازه از سال و فصلی که در آن به ایروان ارمنستان سفر می­کنید، مابین آن ها یکی را انتخاب نمایید.

 پارک آبی  روباز دنیای آب ایروان  

این پارک فقط در ماه های گرم سال یعنی از خرداد تا شهریور فعال است یا به عبارتی از اول ژوئن تا پایان ماه سپتامبر باز است. البته باید گفت در همین قسمت روباز دنیای آب ایروان در زمستان نیز خدمات متنوعی ارائه می شود و این مجموعه  برای اسکیت سواری زمستانی،آماده می شود.  پارک آبی  روباز دنیای آب ایروان  دارای چندین نوع استخر است. دو استخر بزرگ، استخر مخصوص کودکان، یک استخر ویژه و سه  استخر مخصوص سرسره های بزرگ آبی از جمله این موارد است و در زمینی به مساحت  دو و نیم هکتارواقع شده اند.در این پارک، انواع  نوشیدنی و غذا مثل جوجه گریل شده و کباب سرو می شود.قهوه های آن عالی است و حتی رستورانی ۱۲۰ نفری دارد.  در این محیط هنگام سرو و صرف غذا، موسیقی زنده اجرا می شود. همچنین غرفه های متعددی برای خرید انواع خوراکی ها و تنقلات موجود می باشد. همچنین دارای رستوران دریایی است. 

 امکانات پارک آبی سرپوشیده دنیای آب ایروان   

این پارک، در سال ۲۰۰۸ در زمینی به مساحت ۵هزار متر در کنار پارک روباز دنیای آب افتتاح شد. پارک آبی سرپوشیده دنیای آب ایروان، دارای دو استخر بزرگ، استخرهای معمولی، ویژه و وی آی پی  و همچنین دارای .یک استخر کودکان، چندین سرسره بزرگ آبی، آبفشان و امکانات دیگر است. نام دیگر این پارک، آکواتک است. در  پارک آبی سرپوشیده دنیای آب ایروان یا همان  آکواتک، هتلی با ۲۹ اتاق، یک باشگاه بدنسازی، یک مرکز توانبخشی پزشکی، و امکانات صخره نوردی، وجود دارد. پارک آبی سرپوشیده دنیای آب ایروان در تمام ایام سال به جز ایام تعطیل باز است.در طول زمان زمستان، بزرگترین استخر مرکز تفریحی دنیای آبی ایروان به یک عرصه اسکیت یخی تبدیل شده و ۵۰۰ متر مربع از آن را ارائه می دهد. ایستگاه داخلی آب معروف به Aquatek در سال ۲۰۰۸ افتتاح شد و شامل مساحت ۰٫۵ هکتار بود. این ایستگاه دارای ۲ استخر وسیع و یک استخر بچه گانه با چند اسلاید آب، چشمه و استخر است. توقف داخلی در کنار هتل های Aquatek Spa با ۲۹ اتاق هم خالی از لطف نیست که دارای یک باشگاه ورزشی و سلامتی بزرگ، تمرکز درمانی و همچنین دفاتر کوهنوردی است. آکواتک در کل سال و بدون مناسبت باز است.

آب و هوا: تابستان ۱۳ ° C تا ۳۵ ° C زمستان -۳° C تا ۱۰ ° C

هزینه بازدید از این پارک آبی

قیمت بلیط پارک آبی ایروان بستگی به نوع سرویسی دارد که انتخاب می کنید و از حدود هفت هزار درام به بالا می باشد.  هزینه بلیط آن تقریبا متوسط است و برای توریست ها مناسب است.

آدرس پارک دنیای آب ایروان

ارمنستان، ایروان  0025 ، خیابان میاسنیکیان ، خیابان ۴۰ ، ساختمان ۴۰   

ساعت کار پارک دنیای آب ایروان          

ساعات کاری پارک دنیای آب ایروان ،دوشنبه تا جمعه ساعت ۱۲تا۱۹ و شنبه و یک شنبه ساعت ۱۱تا۱۹ است.

منبع:https://touryab.travel/attraction/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WhatsApp chat